Magyar nyelv és irodalom képességvizsga felkészítő
Amit nyújtunk
A képzési csomag tartalma
-
32 hetes tanfolyam
-
Csapatépítés
-
Online kapcsolattartás a diákkal és a szülővel külön Messenger csoportban
-
Tanulásmódszertan
-
Vakációs foglalkozások, ahol együtt hangolódunk az ünnepekre, játékos kihívásokban nyereményekért lehet versengeni, társasjáték délelőttökön lehet részt venni
-
Karriermustra, ahol különböző munkahelyeket keresünk fel
1,950 lei
Magyar nyelv és irodalom képességvizsga felkészítő- Csoportlétszám: 16 fő
- Időszak: 2023. szeptember 11 - 2024. május 24.
- 1.5 óra/hét
- Early fizetési határidő I. félév: 2023. június 23.
- Normál fizetési határidő I. félév: 2023. szeptember 8.
975 lei
Magyar nyelv és irodalom képességvizsga felkészítő- Csoportlétszám: 16 fő
- Időszak: 2023. szeptember 11 – 2024. május 24.
- 1.5 óra/hét
- Early fizetési határidő I. félév: 2023. június 23.
- Normál fizetési határidő I. félév: 2023. szeptember 8.
Célunk
A képzés
A nyolcadikos tanulóknak az anyanyelvi képességvizsga programja felöleli mindazon ismereteket, képességeket, amelyeket eddigi tanulmányi éveik során kamatoztattak.
A képzés során olyan tesztek, típusfeladatok megoldása révén gyakoroljuk, hogy a diák a vizsgán a megadott idő alatt tudja helyesen megoldani a feladatokat. Az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy a tanulás mellett fontos az olvasás és a gyakorlás. Sokan elintézik azzal, hogy ,,magyarul van, úgyis értem…”, majd a vizsgán átlagon alul teljesítenek.
Módszertanunk
-
nem a szigorral akarunk eredményt elérni
-
szükséges nyelvtani fogalmak átismétlése
-
különböző típusszövegek értelmezése
-
sablonok/alapvető, a tesztben felhasználható fogalmak megtanítása
-
módszerek megtanítása, amelyek segítségével könnyebben megoldhatóak a feladatok
-
felkészítés a vizsgahelyzetre
-
felszabadult, laza hangulat
Amit tanítunk
Témakörök a foglalkozásokon
Az utóbbi években megváltozott a kimeneti követelményrendszer, a tételek felépítése. A nem irodalmi szöveg mellett megjelenik a tematikailag hozzá fűződő irodalmi szöveg, majd következnek a feladatsorok, amelyek általában szövegértő és nyelvtani ismereteket rejtő feladattípusok.
A feladatok helyes megoldásához szükséges a megfelelő értő olvasás, a nyelvtani képességek és készségek tárháza, illetve a gyakorlat.
A képzés során tesztek, típusfeladatok megoldása révén gyakoroljuk, hogy a diák a vizsgán a megadott idő alatt tudja helyesen megoldani a feladatokat. Az eddigi tapasztalat azt mutatja, hogy a tanulás mellett fontos az olvasás és a gyakorlás.
Fontos, hogy a gyerekek sokat olvassanak, hogy érdekes irodalmi és nem irodalmi szövegeken alapuló feladatok megoldásával elsajátíthassák azokat az alap- és specifikus nyelvi kompetenciákat, amelyek szükségesek a sikeres vizsgához.
Számonkérés
Ellenőrzés módja
A foglalkozások kezdetén a diákok tudása felmérődik egy szintfelmérő teszt segítségével. Időközben, az oktató figyeli a diákok haladását és felméri őket verbálisan, majd a diákok kapnak mind a két szemeszter végén egy hivatalos vizsgalapot, mely segítségével felmérhetik tudásukat, erősségeiket és gyengeségeiket.