Két napos oktatásmódszertani napot – tréninget szerveztünk székelyföldi oktatóinknak, ahol idén közel 40 kollégánk, oktatónk volt jelen, hogy ismereteit fejlessze, felzárkóztassa a mai digitális kor elvárásaihoz, és ezáltal eredményesebben végezhesse nevelési-oktatási tevékenységét.
A tréning során a résztvevőknek lehetőségük volt szakmai előadáson részt venni, ahol szó volt arról, hogy mennyire fontos az oktatásban is a megfelelő önismeret, a vezetői készségek fejlesztése, a folyamatos feedback a hallgatóknak, tanulóknak. Ehhez kapcsolódóan egy rövid önismereti tesztet is kitöltöttek, amelynek eredményei alapján munkacsoportokat alakítottunk ki.
A program során megismerkedtek új oktatási módszerekkel, amelyeket beépíthetnek a közeljövőben saját munkájukba, közösen brainstormingoltak olyan projektekről, amelyeket 2023-ban intézményi szinten megvalósíthatunk, ezeket a korábban kialakított kiscsoportokban részleteiben is kidolgozták egy előre elkészített struktúra, munkalap alapján, majd csoportonként bemutatták. Ezen a korszerű pedagógiai- és munkamódszerekkel fejlesztették a csapatban való együttműködési készségüket, kreatív gondolkodásukat, érvelési- és kommunikációs készségeiket.
Hisszük, hogy ezek a projektek és az a minőségi, tartalmas idő, amit így töltenek együtt oktatóink, lehetőséget adnak nekik a fejlődésre, versenyképességük növelésére és megtartó erővel szolgálnak, hogy pályájukat itthon, szülőföldjükön folytassák és ismereteikkel a székelyföldi gyermekek, fiatalok tudástárát gazdagítsák.
Köszönjük az újbóli bizalmat, partnerséget a projekt megvalósításában a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek. Öröm számunkra, hogy támogatják az értékteremtést pedagógusaink, oktatóink fejlesztésében.